МАПА САЙТУ    
ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛIННЯ СПРАВАМИ Запрошуємо переглянути оновлений сайт
Державного управління справами!

   WWW.DUS.GOV.UA

Оголошення


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал
 

Геннадій Афанасьєв та Юрій Солошенко проходять курс лікування в ДНУ «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами

14 червня Президент України зустрів Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка, які були незаконно ув’язнені в Російській Федерації та повернулися в Україну. Українці прибули з аеропорту до Державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами.

«Нарешті ми можемо сказати: «Yes! Ми це зробили». І так ми будемо робити до тих пір, поки останній українець не буде визволений із заручників. Будемо продовжувати для того, щоб Олександр Кольченко, Олег Сенцов, і ті, хто знаходяться на окупованій території та в Російській Федерації, повернулися додому», – наголосив Глава держави. Президент України додав, що повернення українських бранців з Росії стало можливим завдяки Мінським домовленостям, і це доводить їхню ефективність.

Петро Порошенко нагадав, що Україна чекала на повернення Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка 767 днів. «Радий, що у вас не було жодної секунди сумнівів, що держава б’ється за вас і робить все, щоб вас повернути додому. Це робить велика кількість людей. Це свято не лише для вас та ваших близьких, це свято для всієї України. Дорогі мої, ласкаво просимо додому», – наголосив Президент України.

У свою чергу, Юрій Солошенко подякував усім, хто допоміг у звільненні: «Рік, десять місяців і десять днів я чекав цієї години. Чекав, вірив і сподівався, що вона настане. Справжня віра в моє звільнення з’явилася 25 травня, коли я побачив повідомлення зі словами Президента України про те, що Солошенко і Афанасьєв приїдуть в Україну». За його словами, весь час, який він провів за гратами в Росії, йому погрожували та шантажували тим, що, нібито, Україна про нього забула, тому для нього буде краще, якщо він прийме громадянство Росії.

Звільнений Геннадій Афанасьєв щиро подякував українському народові, сильній українській владі та особисто Президенту України за те, що Україна, українці та увесь світ бореться за кожного нашого громадянина. Він також звернувся до міжнародної спільноти з проханням та закликом продовжити санкції проти Росії та наголосив, що саме санкції можуть допомогти повернути інших українських в’язнів, зокрема Олега Сенцова, Олександра Кольченка.

Деталями звільнення українців поділилася Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях, Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко. За її словами, до Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка 10 місяців не пускали українського консула. «Найболючіше було чути, коли Юрій і Геннадій розповідали, що до них по 10 місяців не допускали консула і щодня говорили, що Україна за них не бореться. А ми знали, що українські дипломати, Служба безпеки України, Президент України на кожній міжнародній зустрічі порушує це питання», – сказала вона.

Ірина Геращенко також додала, що Україна зараз бореться за звільнення ще як мінімум 25 українців, які утримуються на Донбасі. «Усі ключі від усіх в’язниць і камер знаходяться в Кремлі. Тому тут важлива міжнародна солідарність, аби питання звільнення заручників було першим у Нормандському форматі, а не лише політичні питання», – наголосила вона.

Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами Олександр Науменко зазначив, що стан пацієнтів  – середнього ступеня тяжкості.

«Зараз проводиться повна діагностика пацієнтів. За результатами обстеження буде сформовано план лікування Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка. Психологічну реабілітацію вже розпочато», ­– зазначив він.


© Державне управління справами, 2006-2016

01220 м. Київ, вул. Банкова, 11