МАПА САЙТУ    
ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛIННЯ СПРАВАМИ Запрошуємо переглянути оновлений сайт
Державного управління справами!

   WWW.DUS.GOV.UA

Оголошення


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал
 

Державне управління справами: проведення першого публічного конкурсу на посаду керівника закладу культури потребує рекомендацій профільних міністерств і залучення експертів

24 лютого 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури».

Державне підприємство «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» став першим закладом культури, керівника якого обиратимуть за новими правилами, а Державне управління справами як орган управління першим в Україні проведе такий конкурс.

Однак під час підготовки до проведення конкурсу в Державного управління справами виникла низка питань щодо застосування окремих норм цього Закону. Також у Законі не врегульовано механізм формування складу конкурсної комісії, а саме відбору членів конкурсної комісії органу управління. Немає роз’яснень щодо жеребкування, за якою процедурою воно має проходити. Разом з тим при Мистецькому арсеналі є дорадчий орган – Рада з питань розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал», участь якого в проведенні конкурсу не врегульовано.

Таким чином, проведення першого публічного конкурсу за новим Законом потребує рекомендацій профільних міністерств і залучення експертів. Щоб уникнути можливих порушень під час проведення конкурсу, які призведуть до оскарження будь-яких результатів, Державне управління справами звернулося до Міністерства культури України, Міністерства юстиції України та Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності за відповідними роз’ясненнями.

Державне управління справами зазначає, що конкурс на посаду керівника Мистецького арсеналу має пройти відкрито та прозоро. Тому звертаємося до представників громадськості, діячів культурної сфери, ЗМІ з проханням взяти активну участь у цьому процесі, адже в Україні відкрите обрання керівника закладу культури національного масштабу відбуватиметься вперше.


© Державне управління справами, 2006-2016

01220 м. Київ, вул. Банкова, 11